En festlig kombination av guld, chrome och konfetti som skapar en elegant och glittrande känsla! Folieballongen med texten Happy New Year och gulddetaljer blir en fin detalj tillsammans med de guldskimrande latexballongerna och konfettiballongerna med strimlat guld. Ett ballongset som passar perfekt för dig som vill skapa en festlig inramning till nyårsfirandet och skåla in det nya året med stil!
Ballongsetet består av totalt 8 ballonger: 4 konfettiballonger med strimlad guldkonfetti, 3 latexballonger i chrome guld och 1 rund folieballong med texten Happy New Year.
Latex- och konfettiballongerna har en diameter på 30 cm och är tillverkade av 100 % naturgummilatex. Folieballongen har en diameter på 45 cm.
Vid val av heliumfyllda ballonger får varje ballong en egen tyngd och ett eget snöre med franstail. Väljer du ballongerna utan helium ingår inte tyngder eller franstail.
Önskas andra färger? Det fixar vi! Skriv i meddelandefältet vid kassan vilka färger du önskar.
Leveransalternativ
Ballongerna med helium hämtas upp i butiken vid Liljeholmskajen. I kalendern väljer du när du vill hämta dina ballonger. Vill du ha ballongerna levererade till din dörr välj Hemleverans i kassan. Önskar du att ballongerna är en present och vill ha det levererat till någon annan än dig själv så går det bra att skriva det som meddelande i kassan.
OBS! Tillverkningstid är ca. 2 dagar. Ingen returrätt på heliumfyllda ballonger.